Stabelos historiska genomsnitträntor

Månad3 mån3 år5 år10 år
November 20171,29%---
December 20171,29%1,40%--
Januari 20181,29%1,38%--
Februari 20181,29%1,39%1,74%-
Mars 20181,29%1,41%1,79%2,74%
April 20181,29%1,43%1,83%-
Maj 20181,29%1,44%1,86%-
Juni 20181,28%1,44%1,85%-
Juli 20181,28%1,39%1,83%-

Lika villkor för alla!

1,28%

Aktuell rörlig
3-månadersränta
Stabelos räntor:
3 mån ...................... 1,28% 3 år ........................... 1,39% 5 år ........................... 1,83% 10 år .......................... 2,86% Genomsnitt utav de sex största bolånegivarna*: 3 mån ..................... 1,48% 3 år ......................... 1,64% 5 år ......................... 2,08% 10 år ......................... 3,11%

    *Swedbank, Handelsbanken, Nordea, SEB, SBAB och LF Bank