Stabelos historiska genomsnitträntor

Månad3 mån1 år2 år3 år5 år10 år
2017
November1,29%-----
December1,29%--1,40%--
2018
Januari1,29%--1,38%--
Februari1,29%--1,39%1,74%-
Mars1,29%--1,41%1,79%2,74%
April1,29%--1,43%1,83%-
Maj1,29%--1,44%1,86%-
Juni1,28%--1,44%1,85%-
Juli1,28%--1,39%1,83%-
Augusti1,28%--1,39%1,83%-
September1,28%--1,39%1.83%2.86%
Oktober1,26%--1,38%1,80%-
November1,16%--1,38%1,77%-
December1,09%--1,38%1,77%2,77%
2019
Januari1,25%--1,38%1,76%2,77%
Februari1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%
Mars1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%

Lika villkor för alla!

1,34%

Aktuell rörlig
3-månadersränta
Stabelos räntor:
3 mån ...................... 1,34% 1 år ........................... 1,34% 2 år ........................... 1,37% 3 år ........................... 1,38% 5 år ........................... 1,75% 10 år .......................... 2,77% Genomsnitt utav de sex största bolånegivarna*: 3 mån ..................... 1,58% 1 år ......................... 1,59% 2 år ......................... 1,56% 3 år ......................... 1,53% 5 år ......................... 1,90% 10 år ......................... 2,98%

    *Swedbank, Handelsbanken, Nordea, SEB, SBAB och LF Bank