Stabelos historiska genomsnitträntor

Månad3 mån3 år5 år10 år
November 20171,29%---
December 20171,29%1,40%--
Januari 20181,29%1,38%--
Februari 20181,29%1,39%1,74%-
Mars 20181,29%1,41%1,79%2,74%
April 20181,29%1,43%1,83%-
Maj 20181,29%1,44%1,86%-
Juni 20181,28%1,44%1,85%-
Juli 20181,28%1,39%1,83%-
Augusti 20181,28%1,39%1,83%-
September 20181,28%1,39%1.83%2.86%
Oktober 20181,26%1,38%1,80%-
November 20181,16%1,38%1,77%-

Lika villkor för alla!

1,09%

Aktuell rörlig
3-månadersränta
Stabelos räntor:
3 mån ...................... 1,09% 3 år ........................... 1,38% 5 år ........................... 1,77% 10 år .......................... 2,77% Genomsnitt utav de sex största bolånegivarna*: 3 mån ..................... 1,45% 3 år ......................... 1,63% 5 år ......................... 2,01% 10 år ......................... 3,03%

    *Swedbank, Handelsbanken, Nordea, SEB, SBAB och LF Bank