Stabelos historiska genomsnitträntor

Månad3 mån1 år2 år3 år5 år10 år
2017
November1,29%-----
December1,29%--1,40%--
2018
Januari1,29%--1,38%--
Februari1,29%--1,39%1,74%-
Mars1,29%--1,41%1,79%2,74%
April1,29%--1,43%1,83%-
Maj1,29%--1,44%1,86%-
Juni1,28%--1,44%1,85%-
Juli1,28%--1,39%1,83%-
Augusti1,28%--1,39%1,83%-
September1,28%--1,39%1.83%2.86%
Oktober1,26%--1,38%1,80%-
November1,16%--1,38%1,77%-
December1,09%--1,38%1,77%2,77%
2019
Januari1,25%--1,38%1,76%2,77%
Februari1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%
Mars1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%
April1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%-
Maj1.30%1.32%1.35%1.42%1.74%-
Juni1.29%1.29%1.29%1.43%1.70%-
Juli1.29%1.28%1.28%1.28%1.49%-
Augusti1.29%1.26%1.26%1.27%1.49%2.20%
September1,29%1,24%1,25%1,26%1,49%-
Oktober1,29%1,24%1,25%1,27%1,49%-
November1,27%1,28%1,33%1,32%1,47%-

Lika villkor för alla!

1,27%

Aktuell rörlig
ränta
Stabelos räntor:
3 mån ...................... 1,27% 1 år ........................... 1,32% 2 år ........................... 1,34% 3 år ........................... 1,34% 5 år ........................... 1,47% 10 år ........................... 2,00% Gröna bolån från 1,17%
Läs mer
Genomsnitt utav de sex största bolånegivarna*: 3 mån ..................... 1,52% 1 år ......................... 1,44% 2 år ......................... 1,36% 3 år ......................... 1,37% 5 år ......................... 1,45% 10 år ..........................1,80%

    *Swedbank, Handelsbanken, Nordea, SEB, SBAB och LF Bank