Stabelos historiska genomsnitträntor

Månad3 mån1 år2 år3 år5 år10 år
2017
November1,29%-----
December1,29%--1,40%--
2018
Januari1,29%--1,38%--
Februari1,29%--1,39%1,74%-
Mars1,29%--1,41%1,79%2,74%
April1,29%--1,43%1,83%-
Maj1,29%--1,44%1,86%-
Juni1,28%--1,44%1,85%-
Juli1,28%--1,39%1,83%-
Augusti1,28%--1,39%1,83%-
September1,28%--1,39%1.83%2.86%
Oktober1,26%--1,38%1,80%-
November1,16%--1,38%1,77%-
December1,09%--1,38%1,77%2,77%
2019
Januari1,25%--1,38%1,76%2,77%
Februari1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%
Mars1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%2.77%
April1.34%1.34%1.37%1.38%1.75%-
Maj1.30%1.32%1.35%1.42%1.74%-
Juni1.29%1.29%1.29%1.43%1.70%-
Juli1.29%1.28%1.28%1.28%1.49%-
Augusti1.29%1.26%1.26%1.27%1.49%2.20%
September1,29%1,24%1,25%1,26%1,49%-
Oktober1,29%1,24%1,25%1,27%1,49%-
November1,27%1,28%1,33%1,32%1,47%-
December1,27%1,32%1,30%1,34%1,47%-
2020
Januari1,27%1,32%1,35%1,34%1,47%2,00%
Februari1,30%1,33%1,43%1,36%1,48%2,00%
Mars1,35%1,32%1,35%1,35%1,35%1,80%
April1,35%1,30%1,33%1,35%1,34%1,80%
Maj1,34%1,27%1,33%1,34%1,40%1,80%
Juni1,34%1,25%1,33%1,35%1,45%1,95%
Juli1,30%1,25%1,33%1,35%1,45%-

Lika villkor för alla!

1,29%

Aktuell rörlig
ränta
Stabelos räntor:
  • 3 mån 1,29%
  • 1 år 1,25%
  • 2 år 1,33%
  • 3 år 1,35%
  • 5 år 1,45%
  • 10 år 1,95%

Gröna bolån från 1,15%


Läs mer Genomsnitt utav de sex största bolånegivarna*:
  • 3 mån 1,64%
  • 1 år 1,48%
  • 2 år 1,44%
  • 3 år 1,47%
  • 5 år 1,50%
  • 10 år 2,06%


*Swedbank, Handelsbanken, Nordea, SEB, SBAB och LF Bank